Kierowca ciężarówki miał przerobiony tachograf. Wpadł przy inspekcji drogowej

Na autostradzie A1 w pobliżu Włocławka inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki z Łotwy. Podczas przeszukiwania pojazdu urzędnicy znaleźli urządzenie manipulujące zapis tachografu.

Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli przewoźnika, który na trasie z Niemiec do Rosji przewoził przesyłki pocztowe. Inspektorzy przeanalizowali czas pracy kierowcy i dokumentację transportową. Wykazały one nieprawidłowości, w związku z tym urzędnicy przeszukali ciężarówkę Łotysza, szukając urządzenia manipulującego zapis tachografu.

TIR trafił do autoryzowanego serwisu samochodowego, aby dokonać szczegółowej analizy. Okazało się, że w pojeździe przerobiono łańcuch kinematyczny. Podczas kontroli wyszło na jaw, że w marcu tego roku dokonano kalibracji urządzenia rejestrującego czas pracy. Zrobił to uprawniony technik, o czym nie poinformował inspekcji.

Kierowca dostał mandat, a wobec jego pracodawcy wszczęto postępowanie administracyjne.

dodany 2018-05-17 08:46 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją