Wraca sprawa policjantów oskarżonych o branie łapówek

Po ponad czteromiesięcznej przerwie na wokandę Sądu Rejonowego we Wrocławiu wraca sprawa oskarżonych o branie łapówek policjantów. Kolejna rozprawa odbędzie się już 16 kwietnia.

Sprawa wyszła na jaw w połowie 2013 r. Na jednego z policjantów doniósł kierowca. W związku z tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji Komendy Głównej Policji zamontowało w radiowozach kamery i posłuchy. O łapówkarstwo oskarżono 10 policjantów i 25 kierowców. Trzech policjantów i kilku kierowców przyznało się do winy i dobrowolnie poddało karze.

Bardzo prawdopodobne jest, że na nadchodzącej rozprawie przewód sądowy zostanie zamknięty. Oznacza to, że po długim weekendzie majowym może zapaść wyrok. Jednak termin ten może się opóźnić ze względu na mowy końcowe obrońców lub nieprzewidziane okoliczności losowe. Jeśli zapadnie wyrok skazujący, policjanci stracą przywileje emerytalne.

Przypomnijmy, że w lipcu 2015 r. komendant wrocławskiej policji zwolnił ośmiu funkcjonariuszy. Mógł to zrobić, gdy minął rok od ich zawieszenia. Dwóch innych policjantów przeszło na emeryturę.

Za przyjmowanie lub wręczanie łapówek grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

dodany 2018-04-13 12:44 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją